Felületkezelés
Járófelületeink felületi védelmének érdekében, különösen a fapadlóburkolatok esetében elengedhetetlen figyelembe venni a várható terhelést a felületi kezelés kiválasztásakor. Fontos műszaki szempontok a karc, kopás és vegyszerállóság. Megjelenését felülete, színe, fénye határozza meg. Lakkozott padlónál a vékony lakkréteget kell óvnunk, olajozottnál időszakos újraolajozással védjük a fát. Rendszeres és megfelelő ápolás mellett a fapadló állapota nagy mértékben megőrizhető generációkon át.

Lakkok, Olajok
A lakk a fa felületén egy vékony filmréteget képez, amely nagyban ellenáll a várható igénybevételnek. Rendszeres, enyhén nedves takarítás, alkalmankénti védőbevonat felhordása ajánlott. Érdemes időszakonként mélytisztítással és egy újabb lakkréteggel a felületet felfrissíteni.
Az olaj beszivárog és lezárja a fa felső rétegeit, tartós vízlepergető réteget képez. Rendszeres ápolással időszakonkénti mélytisztítással és átolajozással hosszú ideig megőrizhető olajozott padlóink megjelenése és funkciója egyaránt.

Ápoló, védő bevonatok
Fokozottabb igénybevételnek kitett területeken, helyiségekben javasolt további ápoló rétegek felhordása. Erősen összekarcolt, fényét vesztett lakkozott padlók felületi felújításához viasztartalmú, -mentes bevonatokat használunk.
Az olajozott padlók vizlepergető rétegének magtartásához a rendszeres átolajozást, viaszolást javasoljuk. Az igénybevételtől függően gépi mélytisztítás/köztes csiszolás utáni átolajozással lehet a fapadlót felújítani.

Pácolás, Színezés
A régi felület felújítható, illetve az új padlón régies, antik hatást érhetünk el. Színezés, világosítás, sötétítés mellett a lakótér egységesíthető, bútorainkhoz igazítható. Egy megunt minta, helyiség hangulata újjá varázsolható.
Az elért hatás után lakkozással vagy olajozással kell a felületet a várható igénybevételnek megfelelően felületkezelni. Lakkozott padlón a vékony kopóréteget szükséges megóvni, az olajozottnál pedig időszakos újraolajozással védjük a fát.
.